

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 2 |
| Contact Plating | Tin |
| Min Input Voltage | 2.5 V |
| Output Voltage | 60 V |
| Max Supply Voltage | 60 V |
| Max Output Current | 21 mA |
| Number of Channels | 1 |
| Max Input Voltage | 60 V |
| Number of Outputs | 1 |
| Dimming | PWM |
| Output Current per Channel | 20 mA |
| Output Current | 20 mA |
| Min Supply Voltage | 2.5 V |
| Internal Switch | Yes |
| Type | Linear |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
Stock: 346
Distributors
pcbx
Unit Price$0.16848
Ext.Price$0.16848
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.16848 | $0.16848 |
| 10 | $0.15361 | $1.53610 |
| 50 | $0.14006 | $7.00300 |
| 100 | $0.12768 | $12.76800 |
| 500 | $0.11640 | $58.20000 |
| 1000 | $0.11258 | $112.58000 |
| 3000 | $0.10888 | $326.64000 |
| 5000 | $0.10457 | $522.85000 |
